| Make | Caterpillar |
|---|---|
| Engine Model | Cat C2.1 ACERT |
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Length*Width*Height | 5.89m*1.86m*2.55m |
| Product Name | Caterpillar CAT305.5E2 excavator |
| Working Hour | 997h |
|---|---|
| After-Sales Service | Lifelong remote technical guidance |
| Company Location | Shanghai, China |
| Engine Model | Cat® C9 ACERT |
| Make | Caterpillar |
| Moving Type | Track Excavator |
|---|---|
| Engine | SAA4D95LE turbocharged engine |
| Maximum Digging Height | 7150mm |
| Cab Features | Quiet and comfortable cab space, good front and rear visibility, large-capacity automatic air conditioning |
| Location | Shanghai, China |
| Driving Form | Hydraulic |
|---|---|
| Engine Model | Cat® C9ACERT™ |
| Machine Weight | 33750kg |
| Working Hour | 969h |
| Origin | Japan |
| 最大掘削深さ | 3455mm |
|---|---|
| エンジン | 原産地 |
| 条件 | 使用済み |
| 体重 | 3.5ton |
| タイプ | クローラー掘削機 |
| 移動型 | クローラー掘削機、車輪の掘削機 |
|---|---|
| エンジン | 日本原発 |
| 作る | カタツムリ |
| 受渡し時間 | 5~8日 |
| 支払条件 | L/C,D/A,D/P,T/T,マネーグラム |
| 移動型 | クローラー掘削機 |
|---|---|
| エンジン | 原産地 |
| 作る | ZX50U |
| 年間 | 2020 |
| スピード | 6km/h |
| 移動型 | クローラー掘削機 |
|---|---|
| エンジン | 原産地 |
| 作る | ZX55 |
| 年間 | 2020 |
| スピード | 6km/h |
| 移動型 | クローラー掘削機 |
|---|---|
| エンジン | 原産地 |
| 作る | ZX60 |
| 年間 | 2020 |
| スピード | 6km/h |